איך לבחור דלתות הזזה לבית?

כל מי אי פעם עשה שיפוץ כללי לבית, עמד בפני הדילמה, האם לרכוש דלתות הזזה לבית או להישאר עם הדלתות הקלסיות, הרגילות. בכל אחד מאפשרויות אלה יש יתרונות וחסרונות, אך כאשר משווים ביניהם, הבחירה, ברוב המקרים, נופלת דווקא לכוון של דלתות הזזה. במאמר זה נדבר על סוגי דלתות, יתרונות וחסרונות ולפי איזה פרמטרים מומלץ לבחור דלתות איכותיות.

יתרונות וחסרונות של דלתות הזזה

כמו שציינו קודם, כאשר משווים בין דלתות קלסיות לדלתות הזזה, הבחירה אוטומטית נעצרת על האופציה השנייה, בואו נבין למה.

היתרון העיקרי של דלתות אלה הוא בכך שאינן נפתחות לרווחה. מה שאומר כי הדבר מפנה מקום לרהיטים חדשים שלא היה להם מקום עקב רדיוס פתיחת דלת רגילה. כמו כן, נעלם הסיכון לקבל מכות מפתיחת הדלת (בואו נודע באמת, זה קרה לכולנו ) והדבר טוב במיוחד בבתים שיש בהם תינוקות וילדים קטנים, כוון שהורים צעירים כל הזמן דואגים שהילדים יכולים לקבל מכות מהדלת או שהדלת יכולה להסגר עליהם עקב התנופה הגדולה. בדלתות הזזה אין שום תנופה וההורים יכולים להישאר רגועים.
דלתות הזזה התקנה פשוטה. התקנת דלתות הזזה היא פשוטה מאוד, אך אדם ללא ניסיון וכלים מיוחדים לא יצליח להתקין את הדלתות באופן עצמאי. חשוב להבין כי טעות אחת בעת התקנת דלתות הזזה, יכולה לשבור את הדלת. לא פעם נתקלנו במקרים בהם אנשים ללא ניסיון בהתקנת דלתות, החליטו לבצע את ההתקנה בעצמם ועקב עבודה לקויה, הדלת נתקעה במצב סגור. סיפורים אלה נגמרים בהזמנה של איש מקצוע או פורץ שצריך לפרוץ את הדלת מבחוץ.

אלה הם היתרונות הבולטים ביותר בסוג דלתות זה. עם זאת, כמו בכל דבר, גם כאן יש חסון והוא שמע. כמובן שהכל תלוי בהתקנת הדלת – האם נכנסת אל תוך הקיר עצמו או ליד. בשני המצבים נוצרים חללים קטנים בין הדלת לקיר (בהתקנה אחת החלל גדול יותר, בהתקנה אחרת, קטן יותר) מה שמונע אטימות ועקב כך, יש שמע טוב מדי בין החדרים. כמו כן, אם המטרה שלכם היא להתקין דלת הזזה במרפסת או בגינת הבית, ברוב המקרים, עניין השמע פחות נוגע אליכם, כך שבמצבים אלה למוצר זה אין חסרונות כלל.

קלות ההתקנה ושאר היתרונות של מוצר זה גוברים על החסרונות ואנשים רבים ממשיכים לרכוש דלתות הזזה מאלומיניום וחומרים אחרים למרפסות, גינה ובתים פרטיים.

השוואת מחירים של דלתות הזזה

מחיר של דלתות מסוג זה יכול לנוע מכמה מאות שקלים עד כמה אלפי שקלים, הכל תלוי בסוף החומר, דגם והיצרן.

טרם ביצוע הרכישה אנו ממליצים לבחור דגם רלוונטי ולבצע השוואת מחירים באינטרנט. על מנת לעשות זאת, כל שעליכם לעשות הוא לרשום במנוע החיפוש את הביטוי "דלתות הזזה + שם הדגם הרלוונטי + מחיר", בצעו השוואה מבין כל התוצאות שתקבלו. עם זאת, אל תשכחו לשים לב ליצרן שממנו הנכם רוכשים את הדגם. חשוב שהיצרן יהיה אמין ואיכותי (תוכלו לקרוא עליו המלצות באינטרנט). השוואת מחירים זו, נקראת השוואה באופן ידני.

כיום, ישנם אתרים ותוכנות שכוללות בתוך מסד הנתונים שלהם את רוב החנויות בארץ ועל ידי בחירת דגם ומוצר רלוונטי האתר מבצע את השוואת המחירים במקומכם בכל החנויות הנמצאות במסד הנתונים שלו.

לסיכום, דלתות הזזה זה מוצר איכותי מאוד, עם זאת, חשוב לבחור את הדגם המתאים לגינה/בית/מרפסת שלכם. על מנת לבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם, אנו ממליצים להיעזר באיש מקצוע שיכול לכוון אתכם ולהסביר את ההבדלים בין כל הדגמים והיתרונות וחסרונות של כל אחד מהם.