דלתות

הבית, על קירותיו וריהוטו, מהווים מעין אורגניזם שלם, שאין האחד יכול להתקיים מבלעדי האחר. דלתות הבית, בדומה לעיניים הנפקחות ונעצמות, הן הראי לנפשם של החדרים.

דלתות בשלושה צבעיםפותחים את הראש
עיצוב הבית שלנו כרוך בהרבה מאוד החלטות, חלק מהן מתבצעות מתוך בחירות מודעות, בעוד האחרות הן תוצרי השפעותיו של תת המודע.

לצבעים, למשל, נודעת השפעה עצומה על מצב רוחנו, על תפיסתנו את הסביבה ואפילו על תקינות בריאותנו. העדפה של צבע מסוים ובחירתו כצבע דומיננטי בעיצוב הבית, אף מעידה על קווי אופי ונטיות אישיותיות.

על מנת להגיע להרמוניה בין הבית לבין דייריו, ניתן לעקוב אחר מספר כללים פשוטים שמציעה לנו תורת הפנג שואי; שיטה סינית עתיקה לארגונם של חפצים ושל מבנים, שנועדה ליצור הרמוניה עם הטבע.

דלתות אנרגטיות
על פי תורת הפנג שואי, נחשבת דלת הכניסה אל הבית ולכל אחד מחדריו כמקור העיקרי לכניסתה של האנרגיה אל הבית או אל תוך החדר.

כך, למרות שבעת התקנת דלתות הבית אנו בעצם משלבים אותן בתוך מכלול שלם של עיצוב קיים וצרכים מובנים, עדיין קיימת אפשרות להתקין דלת כניסה שגודלה רב מזה של שאר דלתות הפנים, כדי לאפשר זרימה מרבית של אנרגיה חיובית מפתחו המרכזי של הבית.

על פי תורת הפנג שואי, מלבד גודלה השונה של דלת הכניסה מדלתות הפנים, על כיוון פתיחתה להתבצע לתוך הבית, ויש לדאוג לתחזוקתה השוטפת ולטיפוחה.כאשר דלת הכניסה בולטת באסתטיות שלה, ויופייה הרב ניכר לבאים בשעריה, היא מבטיחה כי האנרגיה שתזרום לבית בחופשיות תהיה חיובית ובעלת השפעה טובה הן על הדיירים והן על האורחים.

כאשר בוחרים להתקין דלת כניסה מעוצבת, מקיימים למעשה את אחד התנאים המרכזיים לזרימה טובה של הצ'י, משום שלחזותה של דלת הכניסה יש משמעות רבה. במיוחד ניכרת חשיבות לתחושת הביטחון והחוזק שהיא משרה על דיירי הבית.

הכיוון הרוחני
במיוחד כשהדברים אמורים בדלת כניסה, החשופה לאיתני הטבע ולשגיונותיו, ישנה משמעות לאיזה כיוון מארבע רוחות שמיים היא פונה. כל אחד מן הכיוונים נושא את ברכתו המיוחדת ואת חסרונותיו. כך למשל, מסמל כיוון צפון הצלחה גדולה בקריירה, בעוד שכיוון דרום מצביע על כבוד ותהילה.

בנוסף, כאשר דלת הכניסה פונה צפונה, הרי שהיא סופגת את האנרגיה של רוחות הצפון הקרות, בעוד שמיקומה עם הפנים דרומה ישאב את חמימותה של השמש.

כמובן, משמעויות נוספות או משתנות בהתאם למיקומה המדויק של הדלת. כאשר היא פונה צפון-מזרח צפויים הדיירים להתפתחות אישית משמעותית, בעוד שדלת צפון-מערבית משפיעה על רוח הנדודים ותאוות ההרפתקאות.

רגע לפני שנכנסים הביתה
כדי שזרימת הצ'י לתוך הבית לא תשובש, יש להקפיד על נקיון וטיפוח האזור שסביב הדלת, הן החיצוני והן הפנימי. מומלץ לא להעמיס פרטים על מנת למנוע חסימה אנרגטית.