האם עורך דין רשלנות רפואית ישיג לנו צדק?

החיים של כולנו בנויים מאיזון עדין. נדמה שתמיד אנחנו נמצאים על כף המאזניים בין בריאות לחולי בין צדק וחוסר צדק. אחד התחומים בחיים בהם יש איזון עדין מאוד הוא תחום הרפואה. כאשר אנחנו פונים לרופא לשם קבלת טיפול אנחנו עושים זאת מתוך אמונה שלמה בו. לעיתים הרופא שטיפל בנו יכול לפספס משהו בטיפול או לטפל בנו באופן רשלני. במקרה בו אנחנו חושדים שסבלנו מטיפול רפואי רשלני שגרם לנו או לבני המשפחה שלנו נזק רפואי רב אנחנו צריכים לפנות לאיש מקצוע מתחום המשפט כמו עו"ד רשלנות רפואית לשם קבלת ייעוץ משפטי. רוב התביעות של רשלנות רפואית לא מגיעות לבית המשפט אלא נסגרות בהסכם בין שני הצדדים בו הצד התובע זוכה לקבל פיצוי כספי.

מה ההבדל בין טעות תמימה של ובין מקרה של רשלנות רפואית

גם רופאים הם בני אדם וכמו כל בן אדם אחר הם יכולים לטעות. כאשר אנחנו מקבלים טיפול רפואי הרופא שלנו יכול לטעות – והטעות שלו יכולה לעלות לנו ביוקר רב. טעות של רופא יכולה לגרום לכאב רב, עוגמת נפש וגם נכות או אפילו מוות של המטופל. ההבדל בין טעות תמימה של רופא ובין מקרה בו הוא פעל בצורה רשלנית הוא לפעמים הבדל קטן מאוד. פנייה לעורך דין כמו עורך דין רשלנות רפואית תוכל לסייע לנו להתמודד עם השאלה המקוננת בנו – האם סבלנו ממקרה של רשלנות רפואית מצד הרופא המטפל שלנו. עו"ד רשלנות רפואית הוא עורך דין שמבין בתחום הרפואה ופעמים רבות הוא מתייעץ גם עם רופאים אחרים המומחים בתחומם בנוגע לקביעה האם הייתה רשלנות או לא.

במותם ציוו – למה חשוב לתבוע רופאים על רשלנות רפואית והאם זה יכול להציל חיים?

אחת התוצאות הקשות ביותר של מקרה רשלנות רפואית היא מוות של המטופל. במקרה בו קרוב משפחה שלנו נפטר כתוצאה מרשלנות רפואית של הצוות המטפל אנחנו חייבים בשבילו וגם בשביל חולים אחרים לתבוע את הרופא. פעמים רבות תביעות של רשלנות רפואית המנוהלות על ידי עורך דין רשלנות רפואית יכולות למנוע מקרים נוספים של רשלנות. יש מקרים בהם עו"ד רשלנות רפואית יכול להביא לתשומת הלב של בית החולים או של קופת החולים את הרשלנות של הרופא – רשלנות אליה הם לא היו מודעים או היו מעוניינים לטייח. כאשר אנחנו מחליטים לתבוע אנחנו צריכים להיות מודעים לכך שהתביעה שלנו תוכל למנוע מקרים נוספים של רשלנות או של טיפול מזלזל מצד הצוות הרפואי.

עורך דין רשלנות רפואית – מתי כדאי לפנות אליו לייעוץ?

עורך דין רשלנות רפואית הוא איש מקצוע שכדאי לנו לפנות אליו כאשר מתעורר אצלנו חשד שהטיפול הרפואי שאנחנו או שבני המשפחה שלנו קיבלו היה רשלני. טיפול רשלני יכול לכלול אבחנה לא נכונה או טיפול בלתי מותאם. פעמים רבות גם מקרים בהם יש טיפול לא מספק במחלה או בפציעה – ניתן לומר שהייתה רשלנות. מקרים רבים של רשלנות רפואית הם מקרים בתחום רפואת הנשים. מקרים אחרים קשורים לרפואה של יילודים או של ילדים. למעשה בכל תחומי הרפואה ניתן לזהות מקרים של רשלנות רפואית המשתנים בחומרה ובעוצמת הנזק שהם גרמו. עו"ד רשלנות רפואית יוכל לסייע לנו לדעת באופן ברור אחת ולתמיד האם החשדות שלנו בדבר הרשלנות הם מוצדקים או לא או האם מקור החשדות הוא בכאב הרב שאנחנו חווים.