חומרי ניקוי

חומרי ניקוי הגיחו לעולם במאה האחרונה. עד למאה הזו, ואולי כמה עשרות שנים לפניה, קשה להאמין שהאדם היה מתעסק עם כל כך הרבה חומרים כדי להבטיח בית מצוחצח. מים וסבון רגיל היו אז 'הכוכבים הראשיים', כמעט ללא שחקני משנה. היום קשה להחליט מיהו הכוכב הראשי: המנקה, המנוּקה או אמצעי הניקוי…

איזה סוג של חומרי ניקוי תרצה?

היום, כאמור, כמות החומרים בהם אנחנו נעזרים לניקוי הבית (ואגב, גם לניקוי הרכב, שולחן העבודה וכו') היא עצומה. גשו לסופר הקרוב וחפשו את אזור חומרי הניקוי – מדובר כמעט באגף שלם אשר שמור לניקיונות: אבקות כביסה ומרככים, חומרים לניקוי שטיחים ובדים, תכשירים לניקוי עץ, נוזלים לניקוי רצפה ועוד ועוד. זהו מאגר כמעט אינסופי.

בכל זאת, את חומרי הניקוי ניתן לחלק לכמה קטגוריות. אלה הנפוצות והמוכרות שבהן:

  • חומרי ניקוי לרצפה: כבר הזכרנו אותם קודם, והם נחשבים לחומרים הנפוצים ביותר. חומרי הניקוי של היום המיועדים לרצפה לא רק מנקים, אלא גם מבשמים. תענוג.
  • חומרים לניקוי לאסלות: לא קשה להבין מדוע ישנם חומרים המיועדים ספציפית לניקוי של אסלות. אלו המקומות שנחשבים למלוכלכים ביותר בבית, באופן טבעי (לא תמיד בצדק, אגב), אשר החיידקים שאיתם הם מתמודדים, דורשים חומרי ניקוי 'אלימים' וחזקים מאוד יחסית. אגב, כאשר אתם רוכשים אסלה, מומלץ לבדוק שהיא עמידה בפני חומרי ניקוי אלו.
  • חומרי ניקוי למשטחים מיוחדים: כידוע, ישנם משטחים רבים אשר דורשים תשומת לב מיוחדת בעת הניקוי. כך, למשל, לא מומלץ לנקות שולחן זכוכית בעזרת חומר המיועד לניקוי עץ ולהיפך. המשטח ייפגע אם יטופל כך לאורך זמן ואתם תצטרכו לחשוב על רכישה של רהיט חדש.
  • חומרים לניקוי כללי: ישנם לא מעט חומרים אשר באים להקל עלינו את ההתלבטות ולהעניק לנו אפשרות לניקוי משטחים וסוגים שונים של חפצים: שיש, נירוסטה, קרמיקה או אסלות, כיורים ואמבטיות. מדובר כמובן בדרך קלה יותר לנקות את הבית כולו, אשר גם מאפשרת ניקיון כללי שיהיה זול יותר.

ישנם חומרי ניקוי 'אלימים' גם לבני אדם

באופן כללי (ואת זה יודע כל ילד), חומרי ניקוי הם חומרים רעילים ואינם מיועדים למאכל. ישנם חומרים שגם ללא בליעה עלולים להיות מסוכנים מאוד לבריאותנו, לכן, כאשר אתם רוכשים חומר חדש, בררו וקראו היטב את הנחיות השימוש בו.

ישנם לא מעט חומרי ניקוי אשר עלולים לגרום לנזק אם יבואו במגע ישיר עם העור. אחרים עלולים להסב נזק במקרה בו האדם ישאף לריאותיו אדים אשר נפלטים מהבקבוק. אחרים יזיקו מאוד לעינינו (ישנם אפילו בקבוקי שמפו שעשויים לגרום לכך). לכן, אל תהיו שאננים ובדקו היטב במה אתם משתמשים.

לא רוצים להסתכן? ישנם חומרי ניקוי טבעיים!

למי שנבהל מהשורות האחרונות שנכתבו כאן, נוכל להמליץ על פתרון נפלא, בטיחותי מאוד וגם זול בצורה משמעותית: חומרים בעלי כושר ניקוי טבעי. ממש מתחת לאפנו ובהישג ידינו ישנם חומרי ניקוי שמציעים איכות ניקוי מעולה. כך נכון לגבי קליפות של תפוז, כמה טיפות של חומץ, לימון, סודה לשתייה ועוד. נסו ותופתעו.