היתרונות של חיתוך בלייזר לתעשייה

התעשייה הכבדה היא תעשייה בה יש צורך בחיתוך של חומרים שונים. חיתוך של חומרים כמו מתכות או עץ יכול להיות תהליך מורכב מאוד וארוך. באמצעות שיטות חיתוך מתקדמות כמו חיתוך בלייזר ניתן לחתוך מתכות ועץ במהירות גבוה יותר ובדיוק רב יותר. כך למשל בעת ייצור של מוצרים שונים כמו חלקים לרכבים, שלטים לעסקים, רהיטים, עצים לבניית בתים, מתכות למכונות ועוד…, החיתוך באמצעות קרני לייזר מהווה תהליך חסכוני יותר מבחינה כספית ומבחינת הזמן שהוא לוקח. היתרון של חיתוך זה הוא שניתן לדייק אתו מאוד וכך איכות המוצר היא גבוה יותר. חיתוך באמצעות קרני לייזר נעשה בטמפרטורה גבוה של חום שיכולה להתחיל ב-80 וואט ולהגיע לגובה של 130 וואט. החיתוך נעשה בחום גבוה מאוד ומשום כך הוא כל כך מדויק.

detail of a folding machine with print products

חיתוך בלייזר

בין מדע למדע בדיוני – העתיד כבר כאן בשימוש בלייזר בתעשייה

פעם המחשבה שיהיה ניתן לבצע חיתוך בלייזר הייתה בגדר מדע בדיוני. כיום באמצעות תעשיית הייטק ובאמצעות פיתוחים טכנולוגיים רבים חיתוך באמצעות קרני לייזר הפך להיות אפשרות החיתוך הטובה ביותר של חומרים קשים. החיתוך נשלט למעשה על ידי מחשב ששולח הוראות למכונה שמוציאה את קרני הלייזר. הקרניים ששולחת המכונה מכוונות כלפי חומר אחד או מספר חומרים במקבלים והטמפרטורה הגבוה היא זאת שמאפשרת את החיתוך המדויק.

איך שימוש בקרני לייזר משפר את שיטות החיתוך של חומרים שונים?

שימוש באמצעות קרני לייזר הוא חיתוך שהאיכות שלו גבוה מאוד. קרניים אלו הם קרניים שיכולות להיות מדויקות מאוד ברגע שמכוונים אותם. לכל חומר שחותכים יש להתאים באופן מיוחד את חוזק ועוצמת החום של קרני הלייזר שחותכים בעזרתם. כאשר חותכים למשל באמצעות קרני לייזר עץ יש צורך בגובה אחר של טמפרטורה מאשר שחותכים מתכת כמו פלדה או ברזל – כי כל אחד מחומרים אלו נחתך בטמפרטורה בגובה אחר. באמצעות קרני הלייזר ניתן לבצע חיתוך בלייזר בזוויות שונות בקלות רבה יותר – כמו למשל זוויות עגולות או זוויות מורכבות מאוד.

איזה חומרים ניתן לחתוך בעזרת קרני לייזר?

בעזרת חיתוך בלייזר ניתן לחתוך חומרים רבים כמו למשל: חומרים פלסטיים – פרספקס (אקריל), ABS ,פוליסטירן, פוליאתילן,עץ – משטחי עץ לבוד, פורניר, MDF, עץ מלא, מוצרי נייר וקרטון – קרטון דחוס, קרטון ביצוע, מוצרי גומי וסיליקון וגם מתכות שונות. עבור כל אחד מהחומרים הללו יש להתאים את הטמפרטורה של הקרניים ואת אופי החיתוך. החיתוך עצמו לוקח רק מספר שניות בודדות והוא יעיל ביותר. חיתוך זה יכול לאפשר לחתוך בכל יום עבודה כמות רבה יותר של כל אחד מהחומרים. אופן החיתוך והמשך שלו תלויים בין השאר גם בגודל המשטח אותו רוצים לחתוך. משטחים גדולים יותר מצריכים הרבה יותר עדינות בעת החיתוך שלהם.

חיתוך בלייזר – לעבודה מדייקת וחסכונית יותר

חיתוך בלייזר חוסך הרבה מאוד שעות וטעויות שנעשות בחיתוך באמצעות מכשירים ידניים. בעבר בשביל לחתוך חומרים כמו עץ או מתכת היה צורך במסורים מיוחדים ומכשירים מיוחדים. תהליך החיתוך של כל אחד מחומרים אלו היה יכול לקחת זמן רב ופעמים רבות הוא היה לא מדויק מספיק. כיום באמצעות טכנולוגיית קרני הלייזר ניתן לחתוך כל חומר באופן מהיר מאוד ברמת דיוק מאוד גבוה על לרמה של מילימטרים. הדיוק בתחום של חיתוך חומרים הוא חשוב במיוחד. כאשר יוצרים מוצרים חדשים חשוב לחתוך אותם באופן מדויק בשביל שההרכבה שלהם תהיה קלה ובשביל שהם יהיו בטוחים לשימוש של הצרכן.