כסאות מזכירה

במשרד ובבית
כסאות מזכירה מהווים את אחת הרכישות הפופולאריות ביותר, הן בקרב חברות וארגונים והן בקרב אנשים פרטיים המבלים שעות רבות בישיבה מול מחשב.
משום כך, שוק כסאות מזכירה הוא אחד המגוונים ביותר מבחינת היצע הדגמים, התצורות והצבעים. בדרך כלל, השיקולים המובילים בעל עסק בבחירת כסאות מזכירה כוללים עלויות בעת רכישה מרוכזת, וכן התאמת העיצוב של הכסאות לעיצובו הכולל של המשרד.

על שיקולים אלו נוספים היבטים של נוחות העובד על מנת למנוע את שחיקתו, ולמקסם את התפוקה. רכישת כסאות מזכירה לבית מונעת משיקולים שונים, ביניהם הצורך המתבקש לחלוק בכסא עם אנשים נוספים בעלי מבנה גוף שונה זה מזה, ולפיכך הדגש על מנגנון פניאומאטי לשם כוונון זוויות ושינוי גובה הוא רב יותר.

שוק מגוון
כיום, שוק כסאות מזכירה הוא מגוון ביותר והוא נועד לענות על הצרכים השונים המתעוררים בעת ישיבה ממושכת, הן במשרד והן בבית. כך, ניתן למצוא כסאות מזכירה בצבעים מפתיעים ובקשת רחבה של דגמים.

הכסאות מאפשרים שינוי תנוחות לשם תנועתיות מרבית של הגוף ובאופן זה למנוע את בעיות הגב והמפרקים, לחלקם מושב אנטומי המונע שקיעה וכן משענת אורתופדית לתמיכה מרבית בגב וליצוב הישיבה.
בנוסף, כסאות מזכירה רבים מצוידים בידיות מתכווננות לשם מנח אופטימאלי של הזרועות, וכן בגלגלים כפולים להקלה על הניידות בשטחי העבודה המיידים.

חלק מכסאות מזכירה מצריכים זמן הסתגלות, משום שבמקרים רבים הגוף התרגל כל כך לישיבה מזיקה, עד כי ישיבה נכונה מסבה לו אי נוחות ואף כאב.