החובה לטיפול בשפכים

טיפול בשפכיםזיהום – המחלה של המאה ה-21

המאה ה-21 הביאה עמה שלל המצאות חדשות ומגוונות ואין ספק שלמרבית האנושות זוהי אחת התקופות הטובות ביותר לחיות בהן. אך אליה וקוץ בה לצד שלל ההמצאות החדשות נולדו גם מחלות רבות שגורמות לירידה באיכות החיים. אחת המחלות הרעות של המאה ה-21 הוא הזיהום המתלווה לרבות מפעולות היום יום שלנו. הזיהום נוכח באוויר בים וביבשה וגורם למחלות ולשאר מרעין בישין שלא נרצה לאחל לאף אחד. בשורות הבאות נציע דרך להתמודד עם חלק מהזיהום הקיים ונציע פתרונות כיצד ניתן לטפל בזיהום לכל הפחות במקורות המים שלנו.

טיפול בשפכים – הדרך שלך להילחם בזיהום

המים הם סם החיים שלנו ואין ספק כי לא נוכל לחיות בלעדיהם. הצרה היא שרבים ממקורות המים מזדהמים בגלל התרבות האנשים והתפתחות התעשייה. מי התהום שלנו הולכים ומזדהמים וספק אם בעוד 20 שנה ישארו מים מתוקים שאפשר להשתמש בהם וכל אספקת המים שלנו תבוסס על מים מותפלים שכידוע הרבה פחות בריאים. ובכל זאת גם לכך יש פתרון ולא צריך עדיין לומר נואש. אחד הפתרונות הטובים ביותר הוא טיפול בשפכים. טיפול בשפכים דואג כי המים המזוהמים המוזרמים אל הים ואל מקורות המים המתוקים שלנו יהיו נקיים ואיכותיים לשתייה וכך מבטיח כי לא יחול זיהום חמור המשפיע על איכות חיינו וגורם למחלות.

טיפול בשפכים וחוק המים (מניעת זיהום)

כפי שראינו טיפול בשפכים הוא צורך וכורח. מניעת הזיהום אינה אופציה הנתונה לבחירתנו כי אם חובה המוטלת עלינו בחוק ומחייבת אותנו לפעול היכן שישנו זיהום בהזרמת המים או חשש לזיהום כזה. למעשה חוק המים (מניעת זיהום) קובע כי כל מי שמייצר זיהום חייב לטפל בשפכים שהוא יוצר אחרת יוטלו עליו קנסות כבדים מאוד והוא אף יסתכן בעונש פלילי. יש לציין כי השפכים לאחר שנוקו וטופלו מוחזרים פעמים רבות לשימוש ומשתמשים בהם לחקלאות ותעשייה אך לא לשתייה. זהו כמובן יתרון עצום וחוסך מיליונים לחלקאים ומאפשר למשק המים הישראלי גמישות עצומה שלא הייתה מושגת באמצעים אחרים.

שיטות לטיפול בשפכים?

בכדי לטפל בשפכים יש צורך בחברה מקצועית שהיא תעשה את הטיפול. ישנן מספר שיטות לטיפול בשפכים ובכדי לבחור את השיטה הטובה ביותר כדאי להתייעץ עם החברה איתה אנו עובדים. ישנן שתי שיטות עיקריות לטיפול בשפכים וטיהורם. מכוני טיהור אינטנסיביים ומכוני טיהור אקסטניסביים. תהליך הטיפול בשיטה הראשונה מורכב משלושה שלבים הכולל טיפול מכני בשלב הראשון, טיפול ביולוגי בשלב השני וטיפול שליושני בשלב השלישי. יתרונות השיטה נעוצים בכך שיש צורך בשטח פחות יחסית אך העלות של השיטה גבוהה יותר. בשיטה השנייה ישנן שתי בריכות שבהן ישנן אצות המפרקות את החומרים הרעילים. שיטה זו זולה יותר אל מול השיטה הראשונה אך יש הטוענים כי יעילותה פחותה.

על מה להקפיד בבחירת החברה שתטפל בשפכים?

כאשר אנו ניגשים לבחור בחברה שתטפל לנו בשפכים אנו חייבים לקחת חברה עם פרויקטים מוכחים וניסיון רב. אנו צריכים להיות מסוגלים לסמוך על החברה שתבנה את המאגר ברמה הגבוהה ביותר. כדאי להתייעץ עם חברות אחרות שעבדו עם החברה ולקבל מהם המלצות בכדי לדעת שאנו עושים את הבחירה הטובה ביותר. היפגשו עם החברה איתה אתם רוצים לעבוד למספר בדיקות מקדימות לפני שאתם חותמים על החוזה בכדי להבטיח כי רמתם גבוהה ושהם יודעים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.