הקדמה הטכנולוגית באופן הצגת נתוני השכר

כיצד נבטיח כי מקום עבודה יצליח?

ישנם משתנים רבים הקובעים האם עסק יצליח, מהי שרשרת היצור שלו, כיצד הוא מממן את פעילותו, האם יש לו מוצר מנצח ועוד שלל משתנים המשפיעים על הצלחתו. אך ישנו משתנה אחד המשפיע יותר מכולם על הצלחתו של עסק והוא העובדים הנמצאים בו, קרי ההון האנושי שלו. ככל שההון האנושי בעסק יהיה טוב יותר כך העסק יצליח יותר. אך כיצד נבטיח העסקה של כוח אדם איכותי? נראה כי התשובה לכך מצויה בנתון אחד, רווחתו של העובד, ככל שהעובד יהיה מרוצה יותר כך רמת התפקוד שלו תעלה כפועל יוצא, תפוקתו והפריון שלו יהיו גבוהים יותר.

נתוני שכר הנתון החשוב ביותר לעובד

השאלה שעולה היא מה הם הנתונים החשובים ביותר לעובד? מה משפיע על רווחתו וכיצד נבטיח כי הוא יהיה מרוצה? נראה כי ישנם משתנים רבים המשפיעים על רווחת העובד, האווירה בחברה, מידת העניין בעבודתו ואפשרויות הקידום שלו, אך נראה כי המשתנה החשוב ביותר המשפיע על רווחת העובד הוא משתנה הנקרא נתוני שכר של העובד. נתוני שכר של העובד כוללים את כל מרכיבי השכר של העובד, ביין אם מדובר על קרן השתלמות, קופת גמל, קרן פנסיה, הוצאות נוספות והשכר עצמו. כל אלו הם מרכיבים חשובים מאוד המשפיעים על רווחת העובד ועל אהבתו לעבודה.

 

נתוני שכר – מהו החידוש הטכנולוגי הגדול?

נתוני שכר כוללים משתנים רבים אך כל המשתנים הללו אינם משנים אם העובד אינו מודע אליהם ולא קיימת שקיפות בין המעסיק לעובד בכל הקשור לשכר. העובד צריך להיות  מודע כל הזמן לשכר שלו בטח ובטח כאשר מדובר בעבודה שעתית וצריך לדעת כמה שעות הוא עבד עד עתה בחודש. בדיוק בשביל זה הומצאה מערכת מחשוב המביאה תלוש אינטרנטי חכם בו העובד יכול לצפות בזמן אמת בנתוני השכר שלו ולהתעדכן בכל הקורה במקום העבודה ולדעת בדיוק מה הם נתוניו האישיים. זוהי פריצת דרך עצומה בכל הקשור ליחסי העבודה במקום העבודה והיא משפיעה על רווחתו של העובד וגורמת לתפוקה הרבה יותר גדולה.

למי מערכת נתוני השכר מתאימה?

מכיוון שהעובד הוא במרכז הבמה הרי שמערכת נתוני השכר מתאימה לכל מקום עבודה המכבד את עצמו ורוצה לדאוג לרווחת עובדיו וזאת בכדי לשפר את ביצועי העסק ולייעל אותם. המערכת מאפשרת לעובד לראות את נתוניו האישיים באופן ישיר ובזמן אמת וכך הוא יודע בדיוק מה מגיע לו ומה הוא עשה עד עתה בחודש מבחינת שעות העבודה שלו. כמובן שיש להתאים באופן אישי את מערכת השכר אל המגזר בו מועסקים העובדים. כלומר אם מדובר על תחום המלונאות או תחום הקמעונאות או כל תחום אחר הרי שהמערכת צריכה להיות מותאמת אליה ולשקף את ייחודיותו של המגזר.

כיצד נבטיח כי נתוני השכר שלנו מעודכנים?

אחד הדברים החשובים ביותר במערכת השכר שלנו הוא שהיא תהיה מעודכנת בזמן אמת. לצורך כך אנו צריכים לדאוג כי המערכת תשב על שרתי החברה בה פועלת המערכת בכדי שהחברה תוכל לדאוג לתחזק את המערכת לאורך זמן ולתפעל אותה כראוי וזאת מכיוון שחברה שאינה עוסקת בשירותי תוכנה לא תוכל לדאוג ולתחזק את המערכת. לצורך כך אנחנו חייבים לדאוג לפנות לחברה מקצועית ואמינה אשר מומחית בתחום וזאת בכדי שנוכל לסמוך עליה. אל תסמכו אך ורק על מילתה של החברה אלא בדקו את המערכת שלה וודאו כי היא טובה ואמינה וכי רמתה הינה הגבוהה ביותר.