איטום גגות על קצה המזלג

איטום גגות על קצה המזלג - דפדוףמכירים את זה שאתם יושבים על הספה החמימה שלכם, בחודשי החורף הקרירים, וצופים בטלוויזיה עם בן או בת הזוג, כשעל המרקע רוחות עזות, גשמים, סערה, שלג או בקיצור – חורף אמיתי. ואז, אתם פונים לבן או לבת הזוג ואומרים: "לא להאמין שכאן, בישראל, מתלוננים על החורף". ובכן, יש בכך מעט מן האמת. למעשה, החורף הישראלי לא מתקרב לחורף האירופי, או לחורף במקומות אחרים בעולם, שלעתים נמשך חודשים ארוכים. כאן בישראל החורף קצר למדי, וגם כשהוא מגיע, הוא בדרך כלל נסבל.

למרות זאת, ישנם מספר חודשים בשנה – חודשיים או שלושה – במהלכם החורף מכה בחוזקה, וגורם לנו להתגעגע לחודשי הקיץ. נכון, לא מדובר בתקופה ארוכה כמו במקומות אחרים בעולם, אך עדיין, כמה חודשים קרירים לעתים לא נעימים לחלק מאיתנו. החורף, או יותר נכון הגשם, מביאים עימם לא מעט בעיות, ולעתים עלינו להתכונן אליו מבעוד מועד. הצרה הגדולה ביותר מגיעה מהגג שלנו. ישנם לא מעט ברי מזל שכלל לא נחשפו לבעיה זו, אך אלו שחוו אותה בעבר בוודאי היו שמחים לא להיתקל בה פעם נוספת.

מדובר על דליפת הגג במהלך חודשי החורף. לעתים, הגשם העז בשילוש של גג שאינו אטום מספיק, מובילים לדליפה, אשר מגיעה עד אלינו לדירה, המובילה לרטיבות בתקרה ובמקרים קיצוניים גם לנזקים חמורים אף יותר. לכן עלינו להתכונן עוד בחודשי הקיץ לבוא החורף.

איטום גגות הוא לא הליך מסובך כלל. למעשה, כשחושבים על זה, מדובר בהליך פשוט למדי. נכון, רובנו לא נצליח לבצע את המשימה בעצמנו, אם כי ישנם לא מעט חומרים בשוק שיעזרו לכם לעשות את העבודה, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע כדי שבחורף הקרוב נהיה יבשים בדירתנו.

אם פעם השיטה היחידה לאיטום גגות הייתה בעזרת זפת, כיום עולם האיטום התרחב בצורה ניכרת. כיום האפשרויות העומדות בפניכם לאיטום גגות רבות. אך איך יודעים באילו אפשרות לבחור? ראשית, זה תלוי בגג שלכם. אם מדובר בגג ישן, אשר נעשו עליו עבודות איטום בעבר, סביר להניח שהוא יתאים לצורה אחת של עבודה, בעוד שגג חדש, ריק לגמרי יתאים לסוג אחר של עבודה, וזהו תפקידו של איש המקצוע, שצריך לאפיין בדיוק את גג ביתכם.

אלו האופציות העומדות בפניכם, על רגל אחת, כדי שתדעו קצת על הנושא כאשר תיפגשו עם איש המקצוע. תמיד עדיף להגיע מוכנים מאשר להגיע ללא ידע כלל, ולא רק בכל הקשור לאיטום גגות, אלא בכל דבר בחיים.

איטום בעזרת זפת

השיטה הקלאסית והמוכרת. שיטה זו נפוצה בבתי אב רבים, וכן מועדפת על אנשי מקצוע רבים במקרה של גג עמוס, המלא בדודים וקולטי שמש. היא נהוגה, בדרך כלל, בבתי מגורים ולא בבתים פרטיים ומחירה נמוך משיטות איטום גגות שונות. יחד עם זאת, אם בחרתם להשתמש בשיטה זו, דעו שעליכם לתחזק את הגג שלכם באופן שנתי, זאת כדי לשמור הגנתה של הזפת.

איטום בעזרת יריעות ביטומניות

על פי המומחים, מדובר בשיטה הטובה ביותר שקיימת כיום בשוק. איטום זה מתבצע בעזרת יריעות, אשר מולחמות האחת לשנייה בגג ביתכם, וכך נוצר שטח מיריעות אשר מכסה את הגג מקצה לקצה. שימוש ביריעות ביטומניות אמנם יקר יותר, אך לעתים הוא גם יעיל יותר, ובדרך כלל מגיע גם עם אחריות למספר שנים.

איטום בעזרת חומרים אקריליים

חומר לבן הנועד למריחה או להתזה, אשר משמש לגגות קטנים יותר או נקיים לחלוטין, אשר מעולם לא נמרחו בזפת. המחיר של איטום מסוג זה יהיה יקר יותר מאיטום בזפת וזול מאיטום באמצעות יריעות ביטומניות.