4 טיפים לבחירת תריס גלילה לחדר ילדים

מצד אחד נראה כי בחירה של תריסים לחדר הילדים זו לא משימה כל כך קשה, אך ברגע שצריך לבצע את הבחירה בפועל, מבינים כי צריך לקחת בחשבון המון
דברים. מעצבי פנים רבים טוענים כי תריס גלילה הפך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והעסק בשנים האחרונות. מצד אחד הם משחקים תפקיד פונקציונלי – הגנה על החדר מפני אור השמש, אך מצד שני, הנם מוסיפים ותורמים למראה של החדר מבחינה אסתטית ועיצובית. במאמר זה אספנו עבורכם טיפים מועילים אשר יעזרו לכם בבחירת תריס גלילה לחדר הילדים.

גיל ומין הילדתריס גלילה

בעת בחירת תריס גלילה, חשוב לקחת בחשבון את מין וגיל הילד, זאת משום שמוצר אשר יתאים ויראה מעולה בחדר של ילדה בת 3, לא יתאים כלל לחדר של ילד בן 12.

אם מדובר על ילד/ה שעדיין הולכים לגן, כנראה שאת הבחירה יבצעו ההורים, אך אם ילדכם כבר הולך לבית הספר, אתם בהחלט יכולים להיעזר בו בעת הבחירה.

לפי מחקרים שנערכו בנושא העדפות עיצוב מצד בנים ובנות, הבנות העדיפו מוצרים עם פרחים ופרפרים, כאשר הבנים נתנו עדיפות לצבעים רגועים כמו כחול וירוק.

אם הילד שלכם הוא מתחת לגיל 10, ניתן לרכוש לחדר שלו תריס גלילה עם ציורים של גיבורי על ודמויות מסרטים מצוירים, עם זאת, במידה וילדכם הנו בוגר יותר, עדיף לרכוש מוצר "יותר רגוע" מבחינה עיצובית.

צבע וסגנון של תריס גלילה

התריסים צריכים להיות מתאימים מבחינת העיצוב לשאר הרהיטים בחדר ולהיות קצת כהים או בהירים יותר מהקיר (במידה ויש לכם טפטים על הקירות, אז תשפטו לפי הצבע הכללי של הטפטים). בדרך כלל תריס גלילה מתאימים לצבע של השטיח, מיטה או הספה שיש בחדר.

נסו לא לבחור מוצר עם צבע "זועק מדי", למרות שהילדים אוהבים צבעים חזקים ובולטים, הדבר יהרוס את האווירה בחדר וגם מבחינה פסיכולוגית אינו מומלץ כוון שלצבעים זועקים יש השפעה שלילית על מערכת העצבים.

ניקיון ובטיחות

בגלל שמדובר בחדר ילדים, חשוב לקחת תריס גלילה שעשוי מחומרים שניתן לנקות אותם בקלות. שימו לב כי ישנם דגמים של מוצר זה, אשר מגיעים עם בד שלא כל כך נוח לניקוי. לכן, אנו ממליצים להתייעץ על כך עם אחד המוכרים בחנות טרם ביצוע הרכישה.

בלי שום קשר לניקיון, הדבר שהכי חשוב לכולנו זוהי בטיחות, במיוחד כשמדובר על ילדים. לכן, את ההתקנה של תריס גלילה חשוב לבצע בצורה הטובה ביותר, ואם אינכם בטוחים שאתם יכולים לעשות זאת ב100%, אנו ממליצים לפנות לאיש מקצוע, אשר יבצע את ההתקנה עבורכם וכך תהיו בטוחים שהתריס בחיים לא יגרום שום נזק. לעתים, בחלק מהחנויות, תמורת תשלום נוסף, ניתן להזמין הגעה של איש מקצוע במעמד הרכישה.

הדעה של הילד

כמו שציינו מקודם, בעת בחירת העיצוב והצבע, חשוב להתחשב גם בדעה של הילד. לכן, אם הנו נמצא בגיל בו כבר יודע לדבר ולהביע דעה, חשוב שתשאלו אותו לגבי ההעדפות שלו ואף תלכו עמו ביחד לחנות ותבחרו את המוצר ביחד.

לסיכום,

במידה ותתחשבו בכל הפרמטרים הנ"ל בעת בחירת תריס גלילה, הקניה שלכם תהיה איכותית, תתאים באופן מלא לעיצוב החדר, תהיה בטיחותית, קלה לניקוי ואף תבלו זמן איכות עם ילדכם בעת הבחירה של המוצר.

אנו מקווים כי מאמר זה תרם לכם וכעת הנכם יודעים מה הגורמים שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת תריס גלילה. בהצלחה!